7 kuninglikku sünnitraditsiooni

Kuninglikud beebid on tähelepanu keskpunktis raseduse väljakuulutamise hetkest kuni suure päeva saabumiseni. Nagu iga teinegi oluline sündmus, ja uue liikme ilmumine kuninglikku perekonda läbis mitmeid ebatavalisi traditsioone, mida vähesed kahtlustavad. Siin on 7 kõige erilisemat traditsiooni kuninglikus perekonnas uue liikme ilmumisel:

© Guliver/Getty

Sünnitus kodus

Kodusünnitamine võib olla tavaliste naiste seas uus moeröögatus, kuid autoritasude jaoks on see vana traditsioon. Soov vältida rahvarohkeid haiglaid ja tunda end mugavalt kodus on üks peamisi põhjuseid, miks see traditsioon säilib ja Briti kuninglikku perekonda kuuluvad lapsed sünnivad kodus.

Seda tava järgiti eranditult kuni printsess Diana ajani. “Rahvaprintsess”, kes on tuntud selle poolest, et rikkus väljakujunenud tavasid, sünnitas aga mõlemad oma pojad (prints Williami ja prints Harry) St Mary haigla eratiivas Paddingtonis, Lääne-Londonis.

Kate Middleton järgis ämma eeskuju ja sünnitas kaks last haiglas. Seoses kolmanda lapse sündimisega on spekuleeritud, et Cambridge’i hertsoginna kaalub kodusünnitust. Võib-olla käitub seekord Kate nagu Kuninganna Elizabethkes sünnitas kuninglikes eluruumides kõik oma neli last.

Sünnituse ajal peab kohal olema tunnistaja

Kui “kuninglik sünnitus” toimub, peab tunnistajana kohal olema pereliige. Selle tuumaks on tunnistaja roll veendumaks, et lapsmis võib olla potentsiaalne troonipärija, teise vastu ei vahetatakui sünnituse ajal tekivad tüsistused.

VAATA VEEL:

10 peretraditsiooni, mille printsess Diana oma poegadele pärandas >>>

Ämmaemandad on sünnitusega seotud saladuses vandunud

Suurbritannias eelistavad naised sünnitusel ämmaemandaid arstidele. Erandiks pole ka kuninglik perekond ning aastaid on sünnid toimunud naismeeskonna järelevalve all. Kate aga murdis seda traditsiooni, valides oma esmasündinu ja poja sündi juhtima arsti prints George. Sõltumata sellest, kas meeskonda kuuluvad ainult ämmaemandad, ainult arstid või segu, peavad nad kõik olema alati ema käsutuses kuni 3 kuud enne sünnituse tähtaega ja lubama hoida saladuses sünnituse endaga seotud üksikasju.

Bakumgani palee hoone ees tehakse sünniteade

Kui rääkida kuninglikust perekonnast, teatatakse beebi sünnist üle maailma ja erilises kohas väljaspool Buckinghami paleed.

Varem olid sünniteated käsitsi kirjutatud. Täna trükitakse teade ametlikule kuninglikule kirjaplangile ja saadetakse autoga paleesse.

Huvitav fakt on see, et see ei teata kunagi lapse nime, vaid ainult tema sugu.

Viimastel aastatel on sotsiaalvõrgustikud seda traditsiooni oluliselt nihutanud. Näiteks prints William ja hertsoginna Kate teatasid oma laste sünnist esmalt Twitteris.

Beebi ristitakse 3-4 eesnimega

Kuninglikud perekonnad ristivad oma pärijad 3-4 eesnimega. Vanemad ei peaks mitte ainult kokku leppima nimedes, mis neile meeldivad, vaid neil peaks olema ka tähendus. Varasemate monarhide või teiste kuningliku perekonna liikmete ristimine on osa traditsioonist. Hoolimata nii paljudest nimedest tunnevad tulevased kuninglikud perekonnad ära ainult esimesena. Näiteks Kate ja Williami teist last Charlotte’i adresseeritakse kui Tema Kuninglikku Kõrgust Cambridge’i printsessi Charlotte’i.

VAATA VEEL:

Kuidas Kate ja William oma lapsi kasvatavad? >>>

Isapuhkuse võtmine on kohustuslik

Kuigi see tundub tarbetu, arvestades, et kuningliku pere käsutuses on parimad lapsehoidjad, juhendajad, kokad jne, on tavaks, et isa võtab puhkuse kohe pärast lapse sündi. See annab noorele isale aega oma uue vanemarolliga kohanemiseks ja osaleda kõiges, mis vastsündinu esimestel nädalatel kaasas käib.

Kuninglikel peredel on umbes 6 ristiisa

Beebi ristivanemate valimine on suur väljakutse. Vanemad kardavad, et solvavad kedagi, kui nad teda ei vali, samas tahavad nad oma lapsele parimat, seega peavad nad valima targalt. Kuninglikus perekonnas ei vali nad mitte ainult kahte ristivanemat, vaid tervet rühma! Printsess Charlotte’il on näiteks viis ristivanemat ja prints George’il seitse. William ja Kate otsustasid austada oma pereliikmeid ja lähedasi sõpru, andes neile au olla oma lastele ristivanemad. Ometi ei valinud nad ühtegi oma õde-venda.

08.01.2018/Boryana Harlova

Loading...
Nouandja